$ DOLAR → Alış: 4,03 / Satış: 4,05
€ EURO → Alış: 4,96 / Satış: 4,98

Birol Güven ile CHP’li vekil Tur Yıldız Biçer Twitter’da fena kapıştı

Birol Güven ile CHP’li vekil Tur Yıldız Biçer Twitter’da fena kapıştı
  • 26.07.2017
  • 12 kez okundu

Çocuklar Duymasın yeniden ekranlara döndü. Dizinin ilk bölümünde yer alan bir sahnede hafriyat kamyonuyla ilgili verilen bir diyalog Twitter’da kavgaya döndü.

Dizinin 23 Temmuz’da yayınlanan bölümünde Tamer Karadağlı’nın canlandırdığı Haluk karakteri, hafriyat kamyonlarının trafikte yol açtığı sorunlardan bahsedilmesi üzerine şunları söylüyor: “O kamyonlar olmasa sen öyle evlerde oturabilir misin ha! Alttan ısıtma, üstten soğutma olsun, yok depreme dayanıklı olsun. Eski evleri yıkalım, yenilerini yapalım. O olsun, bu olsun ama hafriyat kamyonları olmasın. O hafriyat kamyonları olmadan kentsel dönüşüm nasıl olacak? İnşaat sektörü ne olacak? İnşaat sektörü durursa kaç aile işsiz kalacak biliyor musunuz? O hafriyat kamyonlarının şoförleri de meraklı değil sizin o sosyetik sokaklarınızda, dar sokaklarda direksiyon sallamaya. Ama mecburlar. Ekmek parası peşinde koşuyorlar.” 

CHP’Lİ BİÇER KONUYU BİROL GÜVEN’E SORDU

CHP’li vekil twitter mesajında ise dizinin yapımcısı Birol Güven ve yayıncı Kanal D’ye “30 insanın katili hafriyat kamyonlarına kurulan bu güzellemeler için ailelere bir özrünüz olacak mı, empati yaptınız mı?” diye sordu.

Daha sonra Birol Güven, CHP Milletvekili Biçer’e cevap vererek, ” Sayın vekilim sedan ya da spor araba kazalarında ölenlerin de listesini alabilir miyiz? Yasaklayacak mıyız bu araçları? Bu kazaları böyle mi öneleyeceğiz?”yazdı.

Twitter üzerinde diğer kullanıcıların da olaya karışması nedeniyle tartışma Biçer’in, “Sayfamda kimseye hakaret edemezsiniz,demode karakterinizi ve beton güzellemelerinizi alıp gündemimizden çekilin” yazmasıyla son buldu.

1 YILDA 24 ÖLÜM

Kuzey Ormanları Savunması’nın hazırladığı rapora göre son bir yılda hafriyat kamyonlarıyla beton mikserlerinin İstanbul’da karıştığı kazalar sonucunda 24 kişi hayatını kaybetti.

Etiketler:

Reklam
SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!
user
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.