$ DOLAR → Alış: 3,90 / Satış: 3,92
€ EURO → Alış: 4,81 / Satış: 4,83

FETÖ yeniden örgütleniyor Ümit Özdağ ürküttü!

FETÖ yeniden örgütleniyor Ümit Özdağ ürküttü!
  • 29.05.2017
  • 34 kez okundu

Gaziantep Bağımsız Milletvekili Ümit Özdağ, Mecliste düzenlediği basın toplantısında, FETÖ ile mücadelenin sorunu çözecek ilkelerden uzak yürütüldüğünü savundu. Özdağ, “Son bin senede Türk devletlerinin karşılaştığı en büyük iç tehdit şüphesiz ki FETÖ’dür. FETÖ, dünyada hiçbir gizli örgütün sahip olmadığı mali güce ve çalışma alanına sahip. Uluslararası sistem içinde de entelektüel destek oluşmuştur.” dedi.

AK Parti’nin bu tehdidin boyutunu hala anlamadığı ileri süren Özdağ, “Bu, Reşat Petek gibi Ergenekon ve Balyoz kumpaslarının halkla ilişkiler sorumluğunu üstlenmiş bir şahsiyetin sözde araştırma komisyonu başkanlığına getirilmesinden de anlaşılmıştır.” ifadesini kullandı.

FETÖ ÖRGÜTLENİYOR
Özdağ, MİT’in komisyona gönderdiği gizli belgenin özetinin de basında yayınladığını hatırlatarak, şöyle devam etti:

-“MİT’in bu belgesi gösteriyor ki FETÖ ile mücadele iyi gitmiyor. FETÖ yeniden örgütlenme çalışmalarını sürdürüyor. FETÖ, devletin hassas kurumlarına sızma çalışmalarına başlamış durumda. Yurt dışındaki mücadele ise kaybedilmiştir. 

Ümit Özdağ zengin FETÖ’cülerin de tahliye edildiğini belirterek Sözcü gözaltılarına tepki gösterdi;

-“Zengin FETÖ’cülerin ödeme yaptıktan sona serbest kaldıkları doğru mudur? Zengin FETÖ’cü isen tahliye edilmek kolay, fakir FETÖ’cü isen tahliye edilmek mümkün değil midir?

-FETÖ, devletin kılcal damarlarına sızacak, kapsamlı plan yapacak ancak 15 Temmuz gecesi Erdoğan’ın nerede olduğunu da Sözcü gazetesinin internet sitesinden öğrenecek. Bu, insan aklına yapılmış en büyük hakaretleden birisidir. Sözcü gazetesi tutuklamaları, FETÖ ile mücadelenin sulandırılmasıdır. FETÖ ile mücadelenin halkın gözünde itibarsızlaştırılmasıdır.”

Etiketler:

Reklam
SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!
user
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.