$ DOLAR → Alış: 4,03 / Satış: 4,05
€ EURO → Alış: 4,96 / Satış: 4,98

Mersin’de caretta caretta alarmı! Dikkat yavrular çıktı…

Mersin’de caretta caretta alarmı! Dikkat yavrular çıktı…
  • 26.07.2017
  • 24 kez okundu

Davultepe 100’üncü Yıl Tabiat Parkı’nda başlatılan çalışmaları yakından takip eden Başkan Tarhan, aşırı sıcaklar nedeni ile Doğu Akdeniz sahillerindeki yavru caretta caretta’ların ve yeşil deniz kaplumbağalarının olumsuz yönde etkilendiğini söyledi.

Mezitli kıyılarının canlı çeşitliliği bakımından oldukça zengin olduğunu belirten Başkan Tarhan, ilçe sakinlerini de daha duyarlı olmaya çağırdı. Sevimli deniz kaplumbağaların daha sağlık bir şekilde denize ulaşmalarını sağlamak için kumsallarda çeşitli çalışmalar başlattıklarını belirten Başkan Tarhan, şöyle dedi:

“Kaplumbağaların nesillerinin tükenmesindeki en önemli rollerden bir tanesi de denizlerimizin ve kumsallarımızın kirli olması. Bu konuyu da göz önünde bulundurarak, sahillerimizde temizlik konusunda ciddi çalışmalar başlattık. Gönüllü arkadaşlarımızla birlikte sahil temizliği yaparak, farkındalık oluşturduk. Dalgıçlarla birlikte denizin dibine atılan atıkları topluyoruz. Sahillerimizdeki yuva çıkışlarını gözlemleyerek, yavruların denize ulaşmasında yardımcı olduk. Mezitli kıyıları canlı çeşitliliği bakımından çok zengin bir yere sahip. Bu nedenle halkımızın daha duyarlı ve dikkatli olması gerekiyor.”

Etiketler:

Reklam
SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!
user
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.