$ DOLAR → Alış: 4,09 / Satış: 4,11
€ EURO → Alış: 5,06 / Satış: 5,08

Trump’tan Afganistan Tepkisi: Taliban ile Barış Görüşmesi Yapmayı Düşünmüyoruz

Trump’tan Afganistan Tepkisi: Taliban ile Barış Görüşmesi Yapmayı Düşünmüyoruz
  • 30.01.2018
  • 23 kez okundu

ABD Başkanı Donald Trump, “Taliban ile barış görüşmesi yapmayı istemiyoruz. Belki bir gün düşünebiliriz ama o güne daha çok var.” dedi.

”ZALİMCE KENDİ İNSANLARINI ÖLDÜRÜYORLAR

 Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi (BMGK) üyeleriyle çalışma yemeğinde bir araya gelen Trump, Afganistan’da son günlerde yaşanan terör saldırılarına ilişkin açıklamalarda bulundu.

Trump, saldırıları kınayarak, “Zalimce kendi insanlarını öldürüyorlar. Ölenlerin birçoğu masum kadın ve çocuklar. Bu korkunç bir şey. Kimsenin bitiremediği işi biz bitireceğiz. Taliban ile barış görüşmesi yapmayı istemiyoruz. Belki bir gün görüşebiliriz ama o güne daha çok var. Bitirmemiz gereken işi bitireceğiz.” ifadelerini kullandı.

”TERÖR GRUPLARINA KUCAK AÇTI”

ABD Başkanı Trump, geçen yılın ağustos ayında Güney Asya Stratejisi’ni açıklamış ve Talibanla mücadele için Afganistan’a 3 bin ABD askeri daha göndermeyi kararlaştırmıştı. Trump ayrıca Afgan Talibanı’nın üst düzey yöneticilerinin saklandığını iddia ettiği Pakistan’dan “topraklarındaki terör gruplarına” yönelik adımlar atmasını istemişti. Pakistan ise Trump’ın “terör gruplarına kucak açtığı” suçlamalarına tepki göstererek ABD Başkanının iddialarını yalanlamıştı.

ASKERİ YARDIM ASKIYA ALINDI

 Beyaz Saray yönetimi ayrıca Pakistan’a yapacağı 900 milyon dolardan fazla askeri yardımı İslamabad yönetiminin “Afgan Talibanı ve Hakkani grubuna yönelik gerekli adımları atıncaya kadar” askıya aldığını açıklamıştı.Etiketler:

Reklam
SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!
user
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.