$ DOLAR → Alış: 3,96 / Satış: 3,97
€ EURO → Alış: 4,88 / Satış: 4,90

2 yeni KHK yayınlandı! 3974 kişi kamudan ihraç edildi

2 yeni KHK yayınlandı! 3974 kişi kamudan ihraç edildi
  • 29.04.2017
  • 37 kez okundu

OHAL kapsamında 2 yeni KHK Resmi Gazete’de yayımlandı. 3974 kişi kamudan ihraç edilirken, 235 kamu personeli ise görevine iade edildi. 14 dernek kapatıldı, 5 dernek ise tekrar açıldı. Kamuoyunda tartışmalara neden olan evlilik programları yasaklandı.

OHAL kapsamında 689 ve 690 sayılı 2 yeni KHK Resmi Gazete’de yayınlandı. 3 bin 974 kişi kamu görevinden çıkarıldı

689 Sayılı KHK ile aralarında asker, akademik personelin de bulunduğu toplam 3 bin 974 kişi kamu görevinden çıkarılırken, 731 kişi görevine iade edildi.

GÖREVİNDEN İHRAÇ EDİLEN PERSONELLERİN TAM LİSTESİ

KAPATILAN VAKIF, DERNEK VE SAĞLIK KURULUŞLARI

689 sayılı Kanun Hükmünde Kararname ile terör örgütlerine veya Milli Güvenlik Kurulunca devletin milli güvenliğine karşı faaliyette bulunduğuna karar verilen yapı, oluşum veya gruplara aidiyeti, iltisakı veya bunlarla irtibatı olan 18 vakıf, 14 dernek ve 13 sağlık kuruluşu kapatıldı.  Bu kapsamda 1 yerel gazete ve 1 dergi de kapatıldı.

Daha önce yayımlanan KHK’lar ile kapatılan, Emek Camii Hizmet ve Yaşatma Derneği, Ankara Girişimci Kadınlar Derneği, Nasreddin Hoca Eğitim Kültür ve Araştırma ve Tanıtım Derneği, Gönüllü Eğitimciler Dernekler Federasyonu, Tarsus Psikoloji Derneği’nin yeniden açılmasına izin verildi.

59 KİŞİNİN İLİŞİĞİ KESİLDİ

689 Sayılı KHK ile terör örgütlerine veya Milli Güvenlik Kurulunca devletin milli güvenliğine karşı faaliyette bulunduğuna karar verilen yapı, oluşum veya gruplara aidiyeti, iltisakı veya bunlarla irtibatı olan ve yurt dışında burslu öğrenim gören 59 kişinin öğrencilikle ilişiği kesildi

“PİLOT SUBAYLARIN” İBARESİ YÜRÜRLÜKTEN KALDIRILMIŞTIR”

Kararnamede, “926 sayılı Kanunun ek geçici 92 nci maddesinin birinci fıkrasının birinci cümlesine “Kuvvet Komutanının teklifi ve Millî Savunma Bakanının onayı ile” ibaresinden sonra gelmek üzere “31/12/2017 tarihine kadar” ibaresi eklenmiş ve aynı fıkrada yer alan “pilot subayların” ibaresi yürürlükten kaldırılmıştır”

“JANDARMA GENEL KOMUTANLIĞININ VEYA” İBARESİ YÜRÜRLÜKTEN KALDIRILMIŞTIR”

Kararnamede, “10/6/1949 tarihli ve 5442 sayılı İl İdaresi Kanununun 11 inci maddesinin (D) fıkrasının birinci cümlesinde yer alan “Jandarma Genel Komutanlığının veya” ibaresi yürürlükten kaldırılmıştır” denildi.

GÖREVLERİNE İADE EDİLEN PERSONELLERİN TAM LİSTESİ

KAPATILAN KURUM VE KURULUŞLARIN TAM LİSTESİ

AÇILMASINA İZİN VERİLEN KURUM VE KURULUŞLARIN TAM LİSTESİ

İLİŞİĞİ KESİLEN YURT DIŞINDAKİ BURSLU ÖĞRENCİLERİN TAM LİSTESİ

Etiketler:

Reklam
SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!
user
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.