$ DOLAR → Alış: 3,90 / Satış: 3,92
€ EURO → Alış: 4,81 / Satış: 4,83

Abdullah Gül kestane seçerken bile temkinli!

Abdullah Gül kestane seçerken bile temkinli!
  • 28.04.2017
  • 25 kez okundu

Hürriyet Gazetesi Yazarı Ahmet Hakan bugünkü köşe yazısında son günlerde özellikle referandum sürecindeki sessizliği ile dikkat çeken 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ile ilgili bir değerlendirme yazdı. 

‘Abdullah Gül hakkında 7 tez’ başlıklı yazıda Gül’ün özelliklerini analiz eden Ahmet Hakan, Gül’ün sağlamcı olduğunu söyledi. ‘Yaş tahtaya asla basmaz. Adımını atarken kırk kere düşünür’ sözleri ile Gül’ü tanımlayan Ahmet Hakan, Gül’ün sabırlı olduğunu da söyledi.

SABIR TAŞI ÇATLAR AMA…

“Sabır taşı çatlar ama Abdullah Gül taşında zerre kadar çatlama olmaz. “Belki de akıllanır” bile demeden hep “Sabır, sabır, ya sabır” der” diyen Ahmet Hakan, Gül’ün risk almadığını da şu sözlerle anlattı: “En büyük risk, risk almamaktır” sözünü hiç işitmemiştir. O yüzden en büyük riski alır… Yani risk almaz.

Ahmet Hakan, Gül’ün risk almadığını bir de fotoğraf karesi paylaşarak örneklendirdi. 

Ahmet Hakan, Gül’ün fotoğrafına ‘Ateşten kestane alırken de temkinli’ notunu ekledi. 

İşte Ahmet Hakan’ın yazısının devamı: 

MACERA SEVMEZ

Hep aynı mekânlara takılan, hep aynı yerlerde tatil yapan, hep aynı arkadaşlarla dolaşan tipler vardır ya… İşte o hesap…

KONTROLLÜDÜR

 “Öfke kontrolü” dersinin ordinaryüsüdür… Eşi Hayrünnisa Hanım’ı bile öfkeden delirtecek kadar kontrollü…

GAZA GELMEZ

“Aslansın” derler, aldırmaz. “Kaplansın” derler, tınmaz. “Bu işi bir tek sen yaparsın” derler, oralı olmaz… Gazlamak falan nafile yani…

BEKLER

Bir bekleme ustasıdır… Bekler, bekler, bekler… Otobüsler geçer, trenler geçer, uçaklar kalkar, gemiler kalkar… O hep bekler.

Etiketler:

Reklam
SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!
user
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.