$ DOLAR → Alış: 3,93 / Satış: 3,95
€ EURO → Alış: 4,85 / Satış: 4,87

Albatros parkı olayı ne? Büyükçekmece ayaklandı

Albatros parkı olayı ne? Büyükçekmece ayaklandı
  • 28.04.2017
  • 48 kez okundu

Büyükçekmece Belediye Başkanı Hasan Akgün sahilde yer alan Albatros Parkı’nı halkın itirazlarına rağmen 160 milyon TL’ye satıldı. CHP’li belediyeye ait alanın satılması Büyükçekmeyece’yi ayağa kaldırdı. Alanı satın alan gruptaki Demir İnşaat ise hayli tanıdık çıktı.

Demir İnşaat, Büyükçekmece basketbol takımının sponsoru. Demir İnşaat Şirketinin sahibi Hamit Demir de kulübün onursal başkanı. Peki takımın başkanı kim derseniz? Belediye başkanı Hasan Akgün’den başkası değil.

Albatros Parkı’nın satışında bir sponsorluk var mı meçhul. İlişkiyi itiraf eden Hasan Akgün’ün Demir inşaat ile başka bir bağı var mı o da meçhul. Meçhul olmayan ise sahildeki yeşil alanın CHP’nin parti polikalarına da aykırı olarak satılması. Başkan Hasan Akgün ‘verdimse ben verdim’ havasında önce FOX TV’ye çıktı.


Referandum kelimesini duyunca yayını terketti!
Aynen öyle… CHP’nin belediye başkanı Hasan Akgün, neden referandum yapıp halka sormuyorsunuz diye soran Yavuz Oğhan’ı duyunca yayını terketti.

Albatros parkı olayı nedir kime satıldı?
Gelelim bir anda kamuouyunun gündemine oturan Albatros parkı ihalesine. Büyükçekmece sahilinde yer alan ve çevrecilerin satılmaması için direndiği Albatros Parkı diye bilinen 30 dönümlük arazi 11 Nisan’da yapılan ihale ile satıldı.

Arazi için belirlenen bedel 160 milyon 30 bin lira. İhaleyi, aralarında Demir İnşaat’ın da olduğu ortak girişim grubu kazandı. Girişim grubunun içinde Arapların ağırlıkta olduğu KY Investment Group Gayri Menkul Ticaret A.Ş.’de bulunuyor.

Demir İnşaat iddialara ne diyor?
Albatros Parkı’nı CHP’li Küçükçekmece Belediyesi’nden satın alan gruptaki Demir İnşaat tartışılan park alanıyla ilgili açıklamalarda bulundu. Demir İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Hamit Demir’in açıklaması sponsorluk mevzusunda da oldu. Demir, 2 yıldır Büyükçekmece basketbol takımına sponsor olarak spora ve sporcuya destek olduklarını, bunun arsa satışıyla ilgisi olmadığını iddia etti.

Demir söz konusu alanın imarlı olduğunu belirtip şunları söyledi; ” Suudi Arabistan, Yemen ve Katarlı ortaklarımızın kurduğu şirket ile gücümüzü birleştirerek ihaleye katıldık ve kazandık. Bunun Büyükçekmece basketbol takımına verdiğimiz destekle nasıl bir ilgisi olabilir? Yüzde 40 hak sahibi olduğumuz bu ortaklıkla, ilçedeki herkesin faydalanacağı, kamuya açık alanların yer alacağı, konut ve turizm tesislerinden oluşan bir projeye imza atacağız. Projenin ekonomimize sağlayacağı katma değeri, yaratacağımız yaklaşık 2 bin kişilik istihdamla da destekleyeceğiz. “

Albatros Parkı’nı alan Hamit Demir kimdir aslen Sivaslı ve…

 

 

Etiketler:

Reklam
SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!
user
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.