$ DOLAR → Alış: 3,93 / Satış: 3,95
€ EURO → Alış: 4,83 / Satış: 4,85

Cesedi bulunan Rus generalin torunu ortaya çıktı!

Cesedi bulunan Rus generalin torunu ortaya çıktı!
  • 28.04.2017
  • 40 kez okundu

ARDAHAN’da bir apartman inşaatının temel kazısı sırasında bulunan Rus Tümgeneral Vasiliy Geyman’ın Rusya’daki ailesi bulundu. Torunu olduğu düşünülen Boris Akimov, dedesinin kayıp olduğunu ve anlatılanların dedesiyle ilgili çok şeyle uyuştuğunu belirten, DNA örneği vermeye hazır olduğunu söyledi.

Sputnik’e konuşan Rus Tümgeneral Vasiliy Geyman’ın torunu Boris Akimov, Ardahan’da apartman inşaatı için temel kazısı yapılırken bulunan tabutun Rus Tümgeneral Geyman’a (1823-1878) ait olabileceğini düşündüğünü belirtti. Çok heyecanlı olduğunu söyleyen iş insanı Akimov duygularını şöyle paylaştı:

“Haberleri duyar duymaz çok heyecanlandım. Ben dedem ile ilgili çok araştırma yaptım. En son Ermenistan’ın Gümrü kentinde toplu mezarda toprağa verildiğini biliyordum. Fakat mezar listesinde dedemin ismi yok idi. Dolayısıyla bugüne kadar çok aradım. Nihayet haberi ve fotoğrafı görür görmez çok heyecanlandım. Çok şeyler örtüşüyor. Örneğin vefat ettiği tarih ve yer. Fotoğraftaki general rütbesi de. Tümgeneral rütbesinde 3 yıldız var. Rusya’nın Ankara Büyükelçiliği’ni aradım. Konuyla ilgili resmi bir bilginin olmadığını söylediler. Telefonumu aldılar. DNA örneği vermeye hazırım.”

Tabuttaki Rus generalin kimliği ifşa oldu meğer Kars’ta…

 

Etiketler:

Reklam
SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!
user
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.