$ DOLAR → Alış: 4,03 / Satış: 4,05
€ EURO → Alış: 4,96 / Satış: 4,98

Emniyetten ‘Reina saldırısı’ açıklaması

Emniyetten ‘Reina saldırısı’ açıklaması
  • 30.06.2017
  • 9 kez okundu

Emniyet Genel Müdürlüğünden yapılan açıklamada, Reina saldırısında DEAŞ’lı terörist Masharipov’un yakalanmasına yönelik çalışmalar kapsamında şüphelinin konumunun NSA tarafından tespit edildiğine ilişkin iddiaların gerçeği yansıtmadığı bildirildi.

 Amerikan Senatosunda ifade veren bir Federal Soruşturma  Bürosu (FBI)  yetkilisinin sözlerine dayandırılarak haberler yapıldığı  belirtildi.

Açıklamada, söz konusu haberlerde, Reina isimli eğlence mekanına  saldırı gerçekleştiren DEAŞ’lı terörist Abdulkadir Masharipov’un yakalanması  amacıyla yapılan çalışmalarda şüphelinin bulunduğu konumun, Amerika Birleşik  Devletleri NSA tarafından tespit edilerek Türk makamlarıyla paylaşıldığının öne  sürüldüğü aktarıldı.

Söz konusu haberlerin gerçeği yansıtmadığı vurgulanan açıklamada, şu  ifadelere yer verildi:

  “Bahse konu saldırıyı gerçekleştiren şahsın yer tespiti/konumu ve  yakalanmasıyla ilgili olarak söz konusu ülke veya herhangi bir başka ülke makamı  tarafından bir bilgi paylaşımı söz konusu olmamıştır. Şahsın yer tespiti ve  yakalanmasına yönelik tüm istihbari çalışmalar Emniyet Genel Müdürlüğü İstihbarat  Daire Başkanlığı ve bağlı şube müdürlükleri tarafından gerçekleştirilmiştir.”

Etiketler:

Reklam
SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!
user
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.