$ DOLAR → Alış: 4,03 / Satış: 4,05
€ EURO → Alış: 4,96 / Satış: 4,98

Hızlı İngilizce Öğrenmenin Sırrı Nedir? Hemen Öğrenin

Hızlı İngilizce Öğrenmenin Sırrı Nedir? Hemen Öğrenin
  • 30.06.2017
  • 70 kez okundu

YDS yani yabancı dil sınavı ülkemizde devlet memurluğunda müfettişlik ya da uzmanlık gibi üst kademelerde yer almak isteyen adaylar için oldukça önemli bir sınavdır. Sınavdan elde edilen başarı pek çok kişiye de devlet memurluğunun kapısını aralamaktadır. İngilizce kelime yds de bu sınav için oldukça önemli konulardan biridir. Ülkemizde her yıl ilkbahar ve sonbahar olmak üzere 2 kez yapılmakta olan sınavda direkt olarak kelimelerin anlamları da sorulmaktadır. Bu neden ile bu soruları kaçırmak istemeyenler için yds kelime ezberi oldukça önem taşımaktadır. Kelime ezberi konusunda zorlananlar için öncelikle sınavda sıkça karşılaşılan kelimelerin ezberinden başlamak yararlı olacaktır. Bunun yanı sıra kelime ezberi için bol tekrar da en önemli kriterlerden biridir. YDS kelime ezberi yapılırken test tekniklerinden de yararlanmakta fayda vardır. Özellikle aynı anlama gelen kelimelerin bir arada öğrenilmesi adaylar için işi kısmen kolaylaştıracaktır. YDS’ye hazırlanırken bir yandan da iş hayatına devam etmekte olanlar için vakit problemi oldukça ciddi bir sorundur. Bunun için online eğitim veren dil kursları pek çok kişi için hayat kurtarıcı niteliğindendir. YDS kolay olmayan ve oldukça emek gerektiren bir sınavdır. Bu neden ile sınavı önemseyerek çalışmak başarıyı da beraberinde getirecektir.

YDS’ye hazırlık demek aynı zamanda hızlı İngilizce öğrenmek anlamına gelmemektedir. Bazı adaylar bu konuyu yanlış anlamakta ve YDS kursları ile hızlı İngilizce eğitimi alabileceğini düşünmektedir. Dil eğitimi ve öğrenimi sabır gerektiren ve her şeyden önemlisi de fazlası ile emek bekleyen bir iştir. Bu neden ile kişi öncelikle dil eğitiminde sürekli çalışmanın ne denli önemli olduğunun farkında olmalıdır. Hızlı İngilizce öğrenebilmek için bazı detaylara önem vermek gerekmektedir. Bunlar içinde en basit geleni fakat en etkili olanı sürekli olarak İngilizce filmler izlemek ve kitap dergi okumaktır. Özellikle İngilizce bir şeyler dinlemek kulak aşinalığı kazandırır ve telaffuzu daha da netleştirir. İngilizce yayın yapan ve radyo tiyatrosu yapan radyolar vardır bunları dinlemek de İngilizce eğitimine fazlası ile katkı sağlar. Sürekli sözlük okumak da hızlı İngilizce öğrenmeye yardımcı olabilecek tekniklerden biridir. Çünkü kelime ezberi olmadan cümle kurmanın bir anlamı olmayacaktır. Tüm bunların dışında İngilizce chat yapılabilen siteler vardır bu siteler aracılığı ile yazışarak da İngilizce eğitimine katkı sağlanabilir.

Mektup yazmak ise İngilizce eğitiminde oldukça eski fakat eğlenceli olmak ile birlikte anlamlı ve daha kaliteli cümle kurmayı öğreten bir yöntemdir. Mektuplar için özel kalıplar vardır. bunları daha detaylı öğrenebilmek içinkonusarakogren.com/blog/ingilizce-mektup-nasil-yazilir bağlantısından araştırılabilir. Özellikle resmi mektuplarda dikkat edilmesi gereken kurallara önem verilmelidir. Özel yazışmalar için her ne kadar mektubun zamanı geçmiş olsa da resmi yazışmalarda hala mektup kullanılmaktadır. İngilizce öğrenmek için pek çok madde aynı anda yürütülmelidir elbette ki bu da insanları yorabilir fakat bunların en önemlisi ve en etkilisi konuşmaktır. Öğrenilenler gün içinde telaffuza dönüşürse işte İngilizce eğitiminden ve öğrenilenlerden alınan zevk artmaktadır. Bunun yanı sıra İngilizce eğitimi için verilen emeklerin karşılığı da ortaya çıkmış olacaktır. Bu da kursiyerleri daha da heveslendirecektir.

Reklam
SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!
user
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.