$ DOLAR → Alış: 4,03 / Satış: 4,05
€ EURO → Alış: 4,96 / Satış: 4,98

Muğla’da 3 günde 87 asker hastanelik oldu

Muğla’da 3 günde 87 asker hastanelik oldu
  • 29.06.2017
  • 10 kez okundu

MUĞLA’nın Marmaris ilçesinde son 3 günde 87 asker bulantı, kusma ve baş dönmesi şikayetiyle hastanelere başvurdu. Askerlerden 84’ü ayakta tedavinin ardından taburcu edildi.

Aksaz Deniz Üs Komutanlığında görevli askerlerden 7’si, 27 Haziran’da kusma, bulantı, baş dönmesi ve baş ağrısı şikayetiyle Marmaris Devlet Hastanesi Nedip Cengiz Eker Ek Hizmet Binası’na başvurdu. Askerlerden 2’si gözlem altına alındı, 5’i ise ayakta tedavi olduktan sonra taburcu edildi.

Üste dün de 70 asker benzer şikayetlerle hastaneye başvurdu. Askerlerden 43’ünün yatışı yapıldı, 27’si ise ayakta tedavi oldu. 43 asker bir gün gözetim altında tutulduktan sonra taburcu edildi.

Bugün de 10 asker kusma, bulantı, baş dönmesi ve baş ağrısı şikayetiyle Marmaris Devlet Hastanesine başvurdu. Bu askerlerden 3’ünün tedavisinin sürdüğü öğrenildi.

Askerlerin durumlarının ağır olmadığı ve hayati tehlikelerinin bulunmadığı belirtildi.

Askerlerin neden rahatsızlandıklarının tespiti için askeri birlikteki su ve yemeklerden numune, askerlerden de kan örnekleri alındığı öğrenildi. Deniz Üssü’nün dışarıdan yemek alımı yapmadığı belirtildi

Etiketler:

Reklam
SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!
user
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.